Centrum Urazowo – Ortopedyczne

Centrum Urazowo – Ortopedyczne powstało w CM PROMED, aby prowadzić kompleksową diagnostykę oraz leczenie narządu ruchu. Wysoka jakość usług to zasługa wieloletniego doświadczenia marki oraz ciągłe podnoszenie kwalifikacji zespołu zatrudnionych specjalistów.

Czytaj więcej

Chirurgia urazowo-ortopedyczna rozwija się w szybkim tempie. Również nasza placówka podąża za innowacyjnymi rozwiązaniami, aby zapewnić pacjentom jak najlepsze i najskuteczniejsze metody diagnozowania oraz leczenia schorzeń narządu ruchu.

Nasza oferta to przede wszystkim możliwość konsultacji w celu postawienia trafnej diagnozy. Prowadzimy również badania USG oraz przeprowadzamy zabiegi ortopedyczne w zakresie chirurgii ręki oraz stopy. Zajmujemy się wszystkimi rodzajami schorzeń narządu ruchu, a profesjonalne podejście i precyzyjną diagnozę zapewnia doświadczenie oraz wiedza naszego personelu medycznego. Diagnozy opierane są m.in. na badaniach USG oraz RTG.

Specjalizujemy się w działaniach z zakresu mikrochirurgii ręki i stopy. Mikrochirurgia zapewnia małoinwazyjne zabiegi, które gwarantują szybsze gojenie. Zabiegi wykonywane są przy użyciu doskonałej aparatury, zapewniającej ogromne możliwości specjalistom w dziedzinie chirurgii urazowo- ortopedycznej.

W CM PROMED wprowadzamy innowacyjne metody, aby skuteczniej leczyć problemy naszych pacjentów. Należą do nich m.in.:

 • drętwienie palców,
 • haluksy,
 • zespół cieśni nadgarstka zmiany zwyrodnieniowe rąk i stóp.

Staramy się profesjonalnie i efektywnie pomóc zgłaszającym się do nas osobom.

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka powstaje wskutek długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego, który biegnie kanałem nadgarstka. Schorzenie to pojawia się częściej u kobiet. Występuje zwykle u osób pomiędzy 40. a 60. rokiem życia.

Czytaj więcej

Koślawe paluchy – Haluksy

Haluks to deformacja stopy w postaci kościstego guza u podstawy palucha. Objawia się widocznym odchyleniem największego palca stopy w kierunku pozostałych. Zwykle towarzyszą mu pęcherze czy odciski, powstające wskutek ucisku i ocierania obuwia.

Czytaj więcej

 

Kadra Medyczna

Dr n. med. Paweł Sosin – W roku 1987 rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Trzy lata później podjął zaoczne studia na Wydziale Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku Rehabilitacji Ruchowej.

Czytaj więcej

 


 • Skala senności

  Skala senności Epworth wykorzystywana jest w czasie diagnozowania zaburzeń snu. Stosuje się ją również w przypadku podejrzenia bezdechu sennego. Polega na samodzielnej ocenie możliwości zaśnięcia w kilku sytuacjach życia codziennego.
 • Metody i opis zabiegu

  Zabiegowi radiochirurgicznemu poddawany jest pacjent, który na 4 godziny przed jego wykonaniem jest na czczo, czyli nie spożywał posiłków i nie pił napojów.
 • Polisomnografia

  Badanie Polisomnograficzne – jest to badanie snu człowieka, w którym rejestruje się czynności organizmu ludzkiego. Taki zapis jest następnie analizowany przez lekarza, który stawia diagnozę.
 • Choroby zatok i nosa

  Zatoki przynosowe pełnią bardzo ważną rolę w procesie oddychania. Oczyszczają i ogrzewają powietrze, które ma trafić do dolnych dróg oddechowych.
Znajdź nas na facebooku Nasz profil w Google+