Chrapanie i bezdech

Problem chrapania dotyczy 22% populacji.
chrapanie

Problem z chrapaniem

Badania dotyczące chrapania pokazują nam, jak popularnym jest ono zjawiskiem. Podobno chrapie jedna na osiem osób. W Polsce aż 22% osób utrudnia sen swojemu partnerowi właśnie z powodu uciążliwego chrapania. Według zebranych informacji szacuje się, że osoba, której chrapanie partnera nie pozwala zasnąć, spędza średnio dwa lata życia leżąc i czekając na sen. Zdarza się, że nocne odgłosy są powodem kłótni między małżonkami. Badania przeprowadzone w latach dziewięćdziesiątych udowodniły, że problemy z erekcją występują częściej u mężczyzn, którzy cierpią na chrapanie lub bezdech senny.

Rzadziej chrapią kobiety. Problem ten stwierdza się u 5% kobiet do 30. roku życia, podczas gdy w tej grupie wiekowej chrapie aż 20% mężczyzn. Ilość zwiększa się wraz z wiekiem. Warto więc zapobiegać chrapaniu, a przede wszystkim zdiagnozować jego przyczynę. Mimo, że większość osób chrapiących nie cierpi na poważne zaburzenia, faktem jest to, że w nocy przeszkadzają domownikom w zaśnięciu. Ponadto powietrze, któremu trudniej przedostać się do płuc, niedostatecznie dotlenia organizm.

Jeśli śpimy sami, a rano notorycznie boli nas głowa i czujemy się zmęczeni, jest duże prawdopodobieństwo, że chrapiemy. Szansa zwiększa się, jeżeli stając na wadze Leczenie chrapaniastwierdzamy dużo więcej kilogramów, niż powinniśmy. Istnieje też szereg problemów natury laryngologicznej, które mogą przyczyniać się do chrapania.

Warto więc udać się do specjalisty, aby sprawdzić, czy wydawane przez nas odgłosy można pokonać za pomocą nowoczesnej poduszki i gimnastyki, czy też konieczny będzie zabieg chirurgiczny w celu wyleczenia chrapania. Na celu powinniśmy mieć nie tylko spokojny sen najbliższych, ale także nasze zdrowie.

Niebezpieczny Bezdech Senny

Chrapanie może bowiem prowadzić do występowania bezdechów sennych, których konsekwencje dla zdrowia mogą być poważne. Nie leczony bezdech senny może stać się przyczyną zawału serca. Typowe objawy to ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją i drażliwość. Problem jest na tyle istotny, że medycyna wypracowała skuteczne metody jego diagnozowania i leczenia chrapania a także bezdechu.

Dowiedz się więcej na temat chrapania i bezdechu…Znajdź nas na facebooku Nasz profil w Google+