Metoda i opis zabiegu radiochirurgii leczącej chrapanie i bezdech

Wskazania przed zabiegiem

Zabiegowi radiochirurgicznemu poddawany jest pacjent, który na 4 godziny przed jego wykonaniem jest na czczo, czyli nie spożywał posiłków i nie pił napojów. Ponadto musi mieć wykonane niezbędne badania: HBS, układ krzepnięcia, morfologia.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga poddawania pacjenta narkozie. Podaje się miejscowe znieczulenie o działaniu przeciwwymiotnym. Całość odbywa się w gabinecie lekarskim i nie wymaga długich przygotowań, jak ma to miejsce w przypadku operacji.

Użycie generatora fal radiowych ze specjalistycznymi końcówkami pozwala na precyzyjne skierowanie fal o dużej częstotliwości na określone miejsce. Końcówkę wykonaną z mikrowłókien wprowadza się do podniebienia miękkiego. Zabieg trwa od 20 do 40 minut i jest całkowicie bezbolesny. W niewielu przypadkach występuje krwawienie. Pojawienie się blizn czy opuchlizny jest bardzo rzadkie, ponieważ jest to metoda niezwykle precyzyjna.

Zalety wykonania zabiegów metodą radiochirurgii

W porównaniu z metodą, która wykorzystuje laser, radiochirurgia jest zabiegiem delikatnym i nieinwazyjnym. Ponadto znacznie obniża się ryzyko pojawienia się krwiaka i wystąpienia zakażenia. Jest to metoda bardzo bezpieczna, która na dodatek nie wywołuje silnego bólu pooperacyjnego. Pacjent szybko wraca do pełnej aktywności i nie ma potrzeby hospitalizacji.

Warto jednak pamiętać o zaleceniach, do których trzeba stosować się po zabiegu. Posiłki można spożywać już godzinę po zabiegu, jednak przez tydzień powinno się unikać gorących dań, soków owocowych oraz alkoholu. Przez okres 3-5 dni pacjent musi unikać gorących kąpieli oraz wysiłku głosowego.

Radiochirurgia gwarantuje odczuwalne skutki już po pierwszym zabiegu. Może się okazać, że pacjent potrzebuje ich kilku, aby całkowicie wyeliminować chrapanie i bezdech senny. Zabieg jest krótki i bezbolesny, a jego wykonanie znacznie poprawia komfort snu osoby chrapiącej oraz jej partnera. O konieczności zastosowania tej metody zdecyduje lekarz po postawieniu diagnozy.

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Rozrywka 24a
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje