Biopsje piersi

Biopsja cienkoigłowa pod kontrolą USG – sposób na szybkie rozpoznanie nowotworu

W przypadku nowotworów bardzo istotne jest szybkie i prawidłowo przeprowadzone badanie diagnostyczne. Dzięki temu znacznie wzrasta szansa na wyleczenie pacjenta. Cienkoigłowa biopsja guzów piersi wykonywana w Centrum Medycznym PROMED to jedna z głównych metod rozpoznawania nowotworów. Nad badaniem czuwają specjaliści z zakresu radiologii i patomorfologii.

Biopsja cienkoigłowa piersi – czym jest?

Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa to rodzaj badania, mającego na celu pobranie od pacjentki materiału, który trafia później do dalszej analizy. Całość polega na użyciu strzykawki wyposażonej w cienką igłę – za jej pomocą dokonuje się nakłucia guza w piersi i zassania komórek. Pobrany materiał natychmiast trafia do specjalnego pojemnika z preparatem utrwalającym, a następnie zostaje przekazany do specjalistycznej oceny. Warto podkreślić, że badanie przeprowadzone w CMPROMED odbywa się pod ścisłą kontrolą USG.

Biopsja guzów piersi w CMPROMED

Biopsja cienkoigłowa w Centrum Medycznym PROMED to badanie, w którym uczestniczy dwóch specjalistów. Radiolog przeprowadza USG i dokonuje pobrania próbki komórek przy współpracy z patomorfologiem. Pozwala to na znacznie dokładniejsze ustalenie, który fragment zmiany powinien zostać poddany analizie. Dzięki temu efekt działań jest skuteczniejszy, a uzyskane wyniki na tyle precyzyjne, że bez trudu umożliwiają prawidłowe rozpoznanie choroby. Trzeba także wspomnieć, że biopsja cienkoigłowa jest bezpieczna, nie wywołuje bólu ani nie powoduje wystąpienia żadnych powikłań.

Szybko i profesjonalnie

Dużą zaletą biopsji piersi w CMPROMED jest także gwarancja szybkiego uzyskania wyników. Czas oczekiwania nie przekracza tu 24 godzin od momentu pobrania komórek. Dzięki temu możliwa jest szybka diagnoza i wczesne rozpoczęcie działań mających na celu leczenie pacjentki.
Pełna usługa, którą oferuje CMPROMED, obejmuje zatem badanie ultrasonograficzne, biopsję cienkoigłową, a także konsultację lekarską po uzyskaniu wyników.
Należy również dodać, że obaj specjaliści, biorący udział w badaniu, posiadają duże doświadczenie i odbyli szkolenia w centrach onkologicznych.

W celu umówienia wizyty lub terminu badania skontaktuj  się z nami:

Centrum Medyczne PROMED
ul. Olszańska 5G
31-513 Kraków

rejestracja ogólna czynna w godz. 8:00 – 20:00
tel. +48 12 411 13 98

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Olszańska 5G
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje