Nasze specjalizacje

CM Promed zatrudnia doświadczonych lekarzy z różnych specjalizacji. Dzięki temu mogą oni kompleksowo pomóc przy różnych schorzeniach. Poniżej przedstawiamy specjalizacje medyczne, w obszarze których świadczymy usług. W CM Promed lekarze specjaliści to fachowcy, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem i nieustannym rozwijaniem swoich kompetencji. Dzięki temu mogą oni świadczyć usługi na najwyższym poziomie, który zachwyca naszych pacjentów.

CM Promed specjalizacje:

Laryngologia

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób gardła, nosa i uszu. Obejmuje przede wszystkim walkę z chrapaniem, bezdechem sennym, szumami usznymi oraz nawracającymi chorobami zatok.

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Leczenie podejmowane jest dopiero po wnikliwej diagnozie i analizie problemu zdrowotnego. W tym celu wykonuje się badanie polisomnograficzne. Po potwierdzeniu OBS specjalista może podjąć decyzję o leczeniu przy pomocy radiochirurgii. W naszej przychodni przyjmują znani specjaliści skutecznie zajmujący się tymi przypadłościami.

Leczenie zatok

Zapalenie zatok może występować na różnym tle. Jeśli jest ono na podłożu bakteryjnym, to wystarczy, by pacjent przyjął właściwie dobrany antybiotyk. W przypadku nawracającego zapalenia zatok należy podjąć bardziej poważne kroki – wykonuje się posiew, na podstawie którego opracowuje się antybiogram. Czasami potrzebne jest też badanie endoskopowe zatok lub wykonanie tomografu komputerowego. Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie zabiegu: funkcjonalnej endoskopowej operacji zatok, septoplastyki, polipektomii lub płukania zatok za pomocą Hydrodebridera. Szybka i skuteczna diagnoza pozwala na skuteczne wyleczenie zatok.

Biopsje

Biopsje wykonuje się po to, by stwierdzić jaką naturę mają guzki i inne zmiany. Najczęściej wykonuje się biopsję: piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, ślinianek, guzów podskórnych oraz zgrubień w bliznach. Biopsje najczęściej można wykonać metodą cienkoigłową, co jest zabiegiem bardzo szybkim i nieobciążonym powikłaniami. Co ważne, biopsja przeprowadzana w CM Promed jest zawsze poprzedzona wykonaniem badania USG.

Kardiologia

Zajmuje się badaniem serca oraz diagnozowaniem jego chorób. Najczęściej jest to: nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, choroba wieńcowa oraz arytmia. Diagnozowanie odbywa się na podstawie obserwacji własnych pacjenta oraz licznych badań: EKG, echa serca itd. W CM Promed wykonujemy także badania z wykorzystaniem Holtera. Są one wyjątkowo szczegółowe, bo umożliwiają monitorowanie stanu pacjenta przez całą dobę.

Leczenie szumów usznych

Szumy uszne mogą powstawać na różnych podłożach. Może to być stres, niewłaściwe nawyki żywieniowe, zapalenie słuchu, uraz akustyczny, ubytek słuchu, czy nawet efekt uboczny stosowania niektórych leków. Metoda leczenia szumów usznych jest, więc uzależniona od tego, dlaczego pacjent je odczuwa. Pod uwagę mogą być brane różne metody – od terapii relaksacyjnych aż po stosowanie zatyczek.

Alergologia

Alergie są coraz bardziej powszechne i dotykają wielu osób i to w każdym wieku. Nasi specjaliści leczą astmę oskrzelową, alergie pokarmowe, pokrzywkę, atopowe zapalenie skóry, alergiczny nieżyt nosa czy też zapalenie spojówek.

Gastrologia

Dziedzina ta zajmuje się wszelkimi chorobami układu pokarmowego – przełyku, jelita, wątroby, żołądka, trzustki itd. Lekarze specjaliści zajmują się leczeniem zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Pomagają przy niestrawności, wrzodach, zespole jelita wrażliwego.

Umów się na konsultację

Zadzwoń: +48 12 412 10 01