Holter Kraków

Badanie ekg metodą holtera

Badanie ekg metodą holtera to badanie czynności serca przez całą dobę. Dzięki tak długiemu czasowi badania, holter pozwala nam na bardzo precyzyjną diagnostykę, która nie byłaby możliwa do przeprowadzenia w żaden inny sposób. Dzięki holterowi jesteśmy w stanie wykryć takie zaburzenia, których nie udałoby się zdiagnozować podczas badania echokardiograficznego czy elektrokardiogramu. Fakt, że praca serca monitorowana jest także podczas snu, jest jednym z ważniejszych walorów tego badania. U niektórych osób to właśnie nocą dochodzi do poważnych zaburzeń pracy serca, na skutek niewystarczającej ilości tlenu dostarczanego do organizmu z powodu zbyt płytkiego oddechu.

Czym jest dusznica bolesna?

Holter pozwala na diagnostykę i monitorowanie takich chorób i dolegliwości jak: zmiany niedokrwienne, zaburzenia rytmu serca (kołatanie, zbyt szybkie lub nierówne bicie), omdlenia, spowodowane nieprawidłową pracą mięśnia sercowego czy choroby wieńcowe.

Badanie holtera świetnie sprawdzi się także do oceny i obserwacji pracy serca po wszczepieniu stymulatora. Samo badanie w żaden sposób nie ogranicza codziennej aktywności pacjentów. Aparat do badania bardzo przypomina walkman. Takie urządzenie przyczepia się do paska w talii, a wychodzące z niego elektrody przyczepiane są do klatki pierśiowej, w okolicy serca. Jedyne na to należy uważać to woda. Styczność z wodą uniemożliwi elektrodom spełnienie swoich funkcji i precyzyjne wykonanie badania. Od czasu do czasu warto sprawdzić czy elektrody są na pewno na swoich miejscach. Jeśli któraś z nich się odkleiła, musimy przykleić ją, najlepiej za pomocą plastra, w tym samym miejscu, w którym początkowo się znajdowała.

Impulsy, które wytwarza nasze serce zapisywane są przez cały czas badania na specjalnie przygotowanej do tego celu taśmie. Na podstawie analizy tych danych, lekarz zleci odpowiednie leczenie i poinstruuje pacjenta w zakresie dalszego przebiegu działań. Badanie holtera jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne.

Holter Kraków – Umów się na badanie

Jeśli interesuje Cię profesjonalnie przeprowadzony holter w Krakowie, możesz mieć pewność, że w naszej placówce otrzymasz usługi na najwyższym możliwym poziomie.

W celu umówienia wizyty lub terminu badania skontaktuj  się z nami:

Centrum Medyczne PROMED
ul. Olszańska 5G
31-513 Kraków

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Olszańska 5G
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje