Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób można umówić się na zabieg niwelujący problem chrapania?
Termin, metodę oraz konieczność wykonania zabiegu ustala lekarz otolaryngolog podczas wizyty. Udziela także odpowiedzi na wszelkie pytania i rozwiewa wątpliwości pacjenta. Aby umówić się ze specjalistą, proszę zadzwonić pod numer 12 411-12-05 i ustalić dogodny termin.
Jak przygotować się do zabiegu niwelującego problem chrapania?
Po wizycie u otolaryngologa, który wyznaczy termin zabiegu, konieczne jest wykonanie badań: HBS, układ krzepnięcia, morfologia. Wszystkie badania można wykonać w naszej placówce. W dniu zabiegu trzeba być na czczo przynajmniej 4 godziny i mieć ze sobą wyniki powyższych badań. Pacjent nie jest poddawany narkozie, a jedynie dostaje znieczulenie miejscowe. Po zabiegu, który trwa niespełna godzinę, szybko wraca się do codziennej aktywności. Nie ma potrzeby hospitalizacji.
Ile kosztuje zbieg niwelujący problem chrapania?
Cena ustalana jest indywidualnie i zależy od zakresu oraz metody leczenia. Zwykle koszt zabiegu wynosi pomiędzy 1000 zł a 2000 zł. Kwota ustalana jest podczas konsultacji ze specjalistą otolaryngologiem.
Kto powinien zgłosić się na zabieg?
Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie bezdechów sennych lub wie, że chrapie bardzo głośno, powinien zgłosić się do specjalisty otolaryngologa. Lekarz zrobi wywiad i przeprowadzi niezbędne badania pozwalające postawić diagnozę. To on zdecyduje, czy zabieg jest konieczny.
Ile zabiegów trzeba wykonać, aby poczuć zmianę?
To, ile zabiegów będzie potrzebne, ustalane jest indywidualnie podczas konsultacji ze specjalistą. Poprawa odczuwalna jest już po pierwszym zabiegu, ale może okazać się on niewystarczający i będzie potrzebny kolejny, aby całkowicie wyeliminować chrapanie i bezdechy senne. Ponieważ zabiegi są bezpieczne i nieinwazyjne, żaden z nich nie wpływa szkodliwie na zdrowie i samopoczucie pacjenta.

Znajdź nas na facebooku Nasz profil w Google+