Operacje przegrody nosa

operacja przegrody nosowej

Operacja ta jest zabiegiem służącym korygowaniu deformacji struktury środkowej części jamy nosa. Korekcję przegrody wykonuje się głównie w celu poprawy zdolności oddechowych pacjenta oraz umożliwienia lepszego wglądu w jamę nosa (w przypadku potrzeby penetracji narządu węchu wywołanej poważniejszą dolegliwością).

Skutki nieprawidłowo funkcjonującej przegrody nosowej
Nieprawidłowa drożność narządu węchu może prowadzić do utrudnienia oddychania oraz przewlekłego zapalenia zatok obocznych nosa. Objawy tych dolegliwości to zmęczenie, bóle głowy, zaburzenia koncentracji, bezdech nocny oraz nagminne chrapanie.

Przebieg zabiegu operacji nosa

Operacje przegrody nosa przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Jako, że cięcia są wykonywane we wnętrzu narządu węchu, nie pozostawiają one żadnych widocznych blizn. Po skończonym zabiegu nie ma nawet potrzeby założenia opatrunku. Szwy usuwane są po około tygodniu.

Pielęgnacja pooperacyjna

W okresie bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, u pacjenta mogą wystąpić zaburzenia w odczuwaniu zapachów oraz zwiększony katar. Częste są także bóle głowy i nosa. Zazwyczaj zaleca się chorym unikanie wysiłku fizycznego oraz abstynencję przez 14 dni od operacji. W tydzień po zabiegu należy także unikać kichania i siąkania nosa. Wysoce niewskazane jest przyjmowanie wszelkich leków zmniejszających krzepnięcie krwi, za względu na niebezpieczeństwo wystąpienia obfitych krwawień z jamy nosowej.

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Rozrywka 24a
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje