Otolaryngologia

Chrapanie i bezdechy

Chrapanie może bowiem prowadzić do występowania bezdechów sennych, których konsekwencje dla zdrowia mogą być poważne.

Czytaj więcej

Chrapanie i bezdechy

Choroby zatok i nosa

Zatoki przynosowe pełnią bardzo ważną rolę w procesie oddychania. Oczyszczają i ogrzewają powietrze, które ma trafić do dolnych dróg oddechowych.

Czytaj więcej

Choroby zatok i nosa

Problemy dziecięce

O ile chrapanie u osób lekarz laryngolog dorosłych rzadko skłania ludzi do zasięgnięcia porady specjalisty, to chrapanie kilkuletnich dzieci powinno być powodem do niepokoju.

Czytaj więcej

Problemy dziecięce

Otolaryngologia

Od 2008 roku, kiedy to powstało Centrum Leczenia Chrapania, pomogliśmy kilku tysiącom pacjentów wykonując między innymi ponad 2000 zabiegów Dzięki doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze możemy poszczycić się coraz lepszymi wynikami, jeśli chodzi o leczenie chrapania i bezdechu sennego.

Czytaj więcej

Pozycja lidera w południowej Polsce w tej dziedzinie sprawia, że swoją wiedzę poszerzają u nas lekarze z całego kraju. Specjaliści zdobywają doświadczenie w Centrum Leczenia Chrapania, aby móc skutecznie eliminować ten problem u pacjentów w innych miastach. W naszym centrum oferujemy kompleksowe badania oraz profesjonalną diagnostykę, a pracujący u nas lekarze to specjaliści w swojej dziedzinie. Dzięki temu możemy skutecznie zwalczać problem chrapania i bezdechu sennego u naszych pacjentów, których zdrowie jest tutaj najwyższą wartością.

Jakość usług oferowanych w Centrum Leczenia Chrapania podnosi specjalistyczny sprzęt i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. W 2012 roku pojawił się u nas system fiberoskopowo-endoskopowy ENT – KARL STORZ Endoskope, który umożliwił nam dokonywanie dokładniejszej diagnostyki. Dzięki temu, że nasza kadra wciąż się rozwija, możemy zaproponować pacjentom profesjonalne i nowoczesne zabiegi medyczne. Zatrudnieni u nas fachowcy to doświadczeni lekarze, którzy od wielu lat zdobywają cenne doświadczenie w dziedzinie otolaryngologii. Dzięki ich wiedzy możemy kompleksowo diagnozować i leczyć problemy związane z chrapaniem i bezdechem, a także choroby zatok i nosa.

W naszym Centrum mogą Państwo skorzystać z porad krakowskich specjalistów w dziedzinie otolaryngologii. Więcej informacji o każdym z lekarzy poznacie Państwo w dziale Kadra medyczna

Kadra Medyczna

Pracujący u nas lekarze to specjaliści w dziedzinieotolaryngologii. Zajmują się zarówno diagnozowaniem i leczeniem chorób głowy i szyi u dorosłych oraz dzieci, jak też specjalistycznym rozwiązywaniem problemów z chrapaniem i bezdechem sennym.

 

Zobacz kadrę

 

Balonikowanie

Jednym z innowacyjnych rozwiązań, jakie oferuje medycyna, jest balonikowanie zatok. Jest to mało inwazyjny sposób na skuteczne udrożnienie ujść zatok. Ponowne ich zwężenie występuje rzadko, zaś tkanki szybko się goją, ponieważ ich uraz jest minimalny.

 

Czytaj więcej

 


 • Skala senności

  Skala senności Epworth wykorzystywana jest w czasie diagnozowania zaburzeń snu. Stosuje się ją również w przypadku podejrzenia bezdechu sennego. Polega na samodzielnej ocenie możliwości zaśnięcia w kilku sytuacjach życia codziennego.
 • Metody i opis zabiegu

  Zabiegowi radiochirurgicznemu poddawany jest pacjent, który na 4 godziny przed jego wykonaniem jest na czczo, czyli nie spożywał posiłków i nie pił napojów.
 • Polisomnografia

  Badanie Polisomnograficzne – jest to badanie snu człowieka, w którym rejestruje się czynności organizmu ludzkiego. Taki zapis jest następnie analizowany przez lekarza, który stawia diagnozę.
 • Choroby zatok i nosa

  Zatoki przynosowe pełnią bardzo ważną rolę w procesie oddychania. Oczyszczają i ogrzewają powietrze, które ma trafić do dolnych dróg oddechowych.
Znajdź nas na facebooku Nasz profil w Google+