Znowu ruszamy z zabiegami Laryngologicznymi. Stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, każdy Pacjent ma wykonywany test. Zarejestruj się na wizytę przedzabiegową.

Polisomnografia

Badanie Polisomnograficzne – jest to badanie snu człowieka, w którym rejestruje się czynności organizmu ludzkiego. Taki zapis jest następnie analizowany przez lekarza, który stawia diagnozę.

Nie jesteśmy w stanie ocenić, czy nasze nocne chrapanie to objaw bezdechu sennego Tutaj zwykle pomocna jest opinia partnera, który leży obok i próbuje zasnąć. Aby móc sprawdzić, czy zaburzenia oddychania, jakie występują u pacjenta, są objawem OBS i zagrażają zdrowiu, wykonuje się badanie polisomnograficzne. Jest ono kosztowne i skomplikowane, dlatego jego przeprowadzenie zaleca się tylko w wybranych przypadkach. Bez wątpienia jest najskuteczniejszą metodą diagnozowania występowania bezdechu sennego oraz określania jego natężenia. Badanie wykonuje się podczas snu. Pacjentowi przykleja się czujniki, które przez całą noc rejestrują parametry potrzebne do postawienia diagnozy. Aparat mierzy m.in. czynność bioelektryczną mózgu (EEG), ilość tlenu we krwi, ruchy klatki piersiowej i oddech, a także EKG i puls. Rejestrowane jest chrapanie i pozycja ciała śpiącego. Ze względu na wysoki koszt polisomnografii, wykonuje się obecnie badania przesiewowe, które pozwalają potwierdzić, czy u pacjenta rzeczywiście występują poważne zaburzenia oddychania podczas snu.

Proponujemy dokładne i nieinwazyjne badanie przy wykorzystaniu aparatu Watch- PAT 200

Jest to urządzenie, z którego pacjent korzysta w warunkach domowych, co pozwala na uniknięcie stresu wywołanego obecnością w szpitalu. Nie trzeba też montować specjalistycznych czujników i skomplikowanej aparatury. Badanie wykonywane jest przy użyciu aparatu Watch- PAT 200 po przeszkoleniu pacjenta przez lekarza. Urządzenie zakłada się na nadgarstek, zaś czujniki optyczne na palec ręki. Dzięki niewielkim rozmiarom produkt nie powoduje dyskomfortu, jaki pojawia się w momencie podłączenia do szpitalnej aparatury. Dokładność pomiarów, które uzyskiwane są dzięki zastosowaniu Watch- PAT 200, porównywalna jest do wyników otrzymywanych po badaniu polisomnograficznym. Skuteczność urządzenia potwierdziły liczne badania kliniczne, których wnioski publikowały znakomite pisma medyczne. Wszelkie informacje na temat urządzenia znajdują się na stronie producenta.

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Rozrywka 24a
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje

Menu