Znowu ruszamy z zabiegami Laryngologicznymi. Stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, każdy Pacjent ma wykonywany test. Zarejestruj się na wizytę przedzabiegową.

Chrapanie i bezdech – diagnostyka, leczenie

Diagnostyka bezdechów

Mimo, że chrapanie w większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, zdarza się, że jest ono objawem poważnego Obturacyjnego Bezdechu Sennego. Dlatego bardzo ważna jest prawidłowa diagnostyka. Aby otrzymać dokładne wyniki, stosuje się badanie polisomnograficzne. Śpiąca osoba podłączona zostaje do skomplikowanej aparatury, a czujniki przez całą noc rejestrują dane niezbędne do postawienia trafnej diagnozy. Ponieważ koszt polisomnografii jest wysoki, obecnie wykonuje się badania przesiewowe, których dokładność pozwala na precyzyjne zdiagnozowanie występowania OBS. Niewielkie aparaty zbierają w czasie snu dane, które są wystarczające do stwierdzenia, czy u pacjenta występują zaburzenia oddychania zagrażające jego zdrowiu, a nawet życiu.

Jak leczymy chrapanie i bezdechy

Jeśli lekarz zdiagnozuje OBS, podejmuje decyzję o odpowiednim leczeniu. Niestety nieraz konieczna jest ingerencja chirurgiczna. Obecny poziom rozwoju medycyny zapewnia osobom cierpiącym na OBS leczenie w warunkach ambulatoryjnych, bez konieczności poddawania chorego narkozie i późniejszej hospitalizacji. Najnowocześniejszym zabiegiem, jaki stosujemy w celu wyeliminowania przyczyny chrapania i bezdechu sennego, jest radiochirurgia. Wykonywany zabieg jest mało bolesny i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Po kilku dniach pacjent wraca do normalnej aktywności.

Radiochirurgia opiera się na falach radiowych o wysokiej częstotliwości i niskiej temperaturze, których przepływ kierowany jest na obszar odpowiedzialny za chrapanie. Fale działają na tkanki, które mają styczność z delikatnym drucikiem z mikrowłókien, jaki wprowadzany jest do podniebienia miękkiego. Dzięki temu możemy uzyskać odpowiednią drożność dróg oddechowych, co w efekcie eliminuje lub znacznie redukuje chrapanie. To, ile zabiegów musi wykonać każdy pacjent, jest sprawą indywidualną. Każdy z nich przynosi odczuwalne efekty, znacznie poprawiające komfort snu. Radiochirurgia jest bardzo delikatnym sposobem na pokonanie chrapania i bezdechu, a ponadto charakteryzuje się ogromną precyzją.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu leczenia chrapania w naszym centrum.

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Rozrywka 24a
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje