Echo serca Kraków

Echo serca to badanie zwane inaczej echokardiografią

Wskazaniem do przeprowadzenie tego badania są między innymi: zapalenie mięśnia sercowego, choroba zakrzepowo–zatorowa, przebyty zawał serca czy choroba wieńcowa. Bardzo często stosuje się je także w diagnozowaniu takich zaburzeń jak omdlenia, bóle i szmery w klatce piersiowej, duszności czy arytmia. Echo serca pozwala także stwierdzić obecność płynu w worku osierdziowym (worku otaczającym serce).

O konieczność i zasadności przeprowadzenia echokardiografii zawsze decyduje lekarz kardiolog.

Echo serca wykonuje się korzystając ze sprzętu do badania USG, wyposażonego w odpowiednią sondę. Lekarz przykłada głowicę do klatki piersiowej pacjenta, obserwując na monitorze budowę i pracę mięśnia sercowego. W ten sposób zbadamy pracę i budowę zastawek i komór serca, zdiagnozujemy również ewentualne wady tego narządu. Całość badania trwa od 15 do 30 minut, a do jego wykonania nie trzeba przygotowywać się w szczególny sposób. Jest ono bezpieczne i nie jest bolesne. Jedyny dyskomfort możestanowić dość silne dociskanie głowicy urządzenia do klatki piersiowej.Nie ma też przeciwskazań do wykonania badania echokardiograficznego.

Echo serca jest badaniem, które przeprowadzone wystarczająco wcześnie pozwalana trafną diagnozę określonych schorzeń, umożliwiając tym samym odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenie przykrych dolegliwości.

Zobacz jak się przygotować do badania

Echo serca Kraków – Umów się na badanie

Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów, którzy chcieliby przeprowadzić echo serca w Krakowie do naszej placówki. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a profesjonalizm i wysoka kultura osobista naszych pracowników są doceniane przez stałych klientów. Odwiedzając nasz gabinet możesz mieć pewność, że wykonujemy zabiegi zgodnie z najwyższymi standardami , dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Aby zaoferować Państwu to, co najlepsze, nasi lekarze dbają nie tylko o jakość świadczonych usług, ale także o nieustanny rozwój, poprzez pogłębianie wiedzy oraz udział w branżowych szkoleniach i konferencjach.

W celu umówienia wizyty lub terminu badania skontaktuj  się z nami:

Centrum Medyczne PROMED
ul. Olszańska 5G
31-513 Kraków

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Olszańska 5G
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje