Znowu ruszamy z zabiegami Laryngologicznymi. Stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, każdy Pacjent ma wykonywany test. Zarejestruj się na wizytę przedzabiegową.

Endoskopowe operacje zatok FESS lub balonikowanie

Przewlekłe zapalenie zatok to schorzenie, które dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ta uciążliwa dolegliwość wyróżnia się niedrożnością nosa, katarem, kaszlem oraz spływaniem powstałej wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Często towarzyszą mu zaburzenia zmysłu węchu i słuchu, przytkane uszy, uczucie obrzęku twarzy i ucisk w okolicy skroni. Najczęściej wynika z nieprawidłowego procesu wentylacji, który skutkuje pojawieniem się stanu zapalnego oraz zakażenia nosa. By zapobiec temu nieprzyjemnemu schorzeniu, przeprowadza się endoskopowe operacje zatok: FESS oraz tzw. balonikowanie.

Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok, czyli FESS, to podstawowa metoda leczenia przewlekłego zapalenia zatok. Poprawia naturalne mechanizmy umożliwiające wypływ wydzieliny, a w dodatku jest o wiele bardziej łagodną procedurą, niż dotychczas stosowane w medycynie: nie ma więc potrzeby rozcinania skóry i błony śluzowej pacjenta. Przywraca sprawną wentylację, zapewnia prawidłowy mechanizm oczyszczenia jam zatok i usuwa wszystkie przeszkody, które blokują drożność. Precyzyjnie likwiduje przerosty błony śluzowej, polipy oraz nieprawidłowości w strukturze kostnej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Badania wymagane do rozpoczęcia leczenia:

– rynoskopia – badanie stanu górnych dróg oddechowych oraz nosa

– endoskopia

– tomografia komputerowa zatok przynosowych

– bakteriologiczne i mikrobiologiczne badanie wydzieliny z nosa.

Balonikowanie, zwane inaczej cewnikowaniem endoskopowym zatok, to najnowsza metoda ich udrażniania. To zabieg zupełnie bezkrwawy i mało inwazyjny: dzięki zastosowaniu niewielkich, miękkich i elastycznych narzędzi delikatnie otwiera się zablokowane zatoki. W dodatku balonikowanie wyklucza usuwanie tkanek, więc zabieg nie wiąże się z zakładaniem szwów czy opatrunkami. Z tego zabiegu mogą korzystać więc wszyscy pacjenci, a w szczególności dzieci: jest bezpieczny i przebiega zupełnie bezstresowo.

Zalety balonikowania:

– bezkrwawy, nieinwazyjny

– trwa maksymalnie 1,5 godziny

– nie pozostawia żadnych blizn ani śladów

– pacjent może wrócić do domu już po 3 godzinach.

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Rozrywka 24a
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje

Menu