Operacje grzbietu nosa

Korekta grzbietu nosa

Korekta grzbietu nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów – to najbardziej rzucająca się w oczy część twarzy, która w dużym stopniu decyduje o jej wyglądzie. W zależności od wielkości i kształtu, nos pozytywnie lub negatywnie wpływa na naszą samoocenę: jeśli jest zbyt duży lub krzywy, może powodować kompleksy lub brak poczucia atrakcyjności. W przypadku, gdy nie do końca harmonijnie współgra z kształtem twarzy, najlepszym rozwiązaniem jest chirurgiczna korekta grzbietu nosa.

Garbaty, złamany, asymetryczny lub nieproporcjonalny – niewiele osób jest zadowolonych z kształtu swojego nosa. Choć korekta jego grzbietu wpływa głównie na poprawę samopoczucia i redukuje niezadowolenie pacjenta ze swojego wyglądu, wielu osób decyduje się na nią także z przyczyn zdrowotnych. Operacja może zniwelować problemy z oddychaniem, które pojawiają się w wyniku nieprawidłowej budowy przegrody nosowej. Częstym powodem tych dolegliwości są urazy lub wady wrodzone: największa liczba pacjentów udaje się do specjalistów w celu usunięcia garba. Powstaje w wyniku uwypuklenia się części chrzęstnej lub kostnej i powoduje zatory lub bóle zatok. Odpowiednie wymodelowanie nosa zmieni jego kształt i usunie nieatrakcyjny garb, szerokość skrzydełek i uczyni go bardziej proporcjonalnym w odniesieniu do reszty twarzy.

Przeciwwskazania do operacji grzbietu nosa:

  • palenie papierosów
  • cukrzyca
  • nadciśnienie
  • nadciśnienie
  • ropne zapalenie zatok
  • choroby zakrzepowo – zatorowe.

Zabieg musi być wykonany tylko wtedy, gdy wzrost nosa jest już zakończony, a jego kształt ustabilizowany. W związku tym nie powinny się na niego decydować kobiety poniżej 15. roku życia oraz mężczyźni poniżej 18. roku życia. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, czyli w pełnej narkozie – przez jego podaniem co najmniej przez sześć godzin nie należy jeść ani pić. Po operacji pacjent jest hospitalizowany tylko przez okres jednej doby.

Znajdź nas na facebooku Nasz profil w Google+