Znowu ruszamy z zabiegami Laryngologicznymi. Stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, każdy Pacjent ma wykonywany test. Zarejestruj się na wizytę przedzabiegową.

Co to jest Laserowa operacja mikrochirurgiczna krtani i na czym polega?

Na początku lat 60. XX wieku powstał laryngoskop, chirurdzy przestali przeprowadzać operacje tylko jedną ręką i zaczęto wykorzystywać mikroskop chirurgiczny z laserem CO2. Takie były początki nowoczesnej mikrochirurgii krtani, które doprowadziły do powstania innowacyjnej metody leczenia, jaką jest endoskopowa chirurgia laserowa krtani. Dzięki niej możliwe jest wycięcie czy odparowanie zmian chorobowych.

Nowoczesna i skuteczna operacja z wykorzystaniem lasera – Mikrochirurgia Krtani

Mikrochirurgia krtani jest jedną z najlepszych metod, która służy do leczenia chorób krtani i zmian nowotworowych. Jest to badanie krtani w znieczuleniu ogólnym, które odbywa się w dużym powiększeniu pod mikroskopem. Wskazaniem do jego przeprowadzenia może być ocena krtani pod kątem toczących się w niej procesów patologicznych czy podejrzenie guza, polipów, torbieli. Mikrochirurgia krtani wykorzystywana jest także w celu usunięcia zmian z fałdów głosowych lub z innych okolic krtani oraz w celu wewnątrzkrtaniowego podania leku.

Zabieg ten stosuje się w przypadku:

– raka płaskonabłonkowego i stanów przedrakowych krtani,

– brodawczaków krtani, guzków śpiewaczy, torbieli wewnątrzkrtaniowych

– zmian bliznowatych, które przyczyniają się do zwężenia światła krtani

– leczenia wczesnych stadiów raka więzadła głosowego

Na czym polega laserowa operacja mikrochirurgiczna krtani?

Zanim zostanie przeprowadzony zabieg laserowej operacji mikrochirurgicznej, obowiązuje pacjenta całodobowy zakaz używania głosu, czyli zaleca się ciszę fonacyjną. Pobierane są także wycinki do badania histopatologicznego. Sama operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym. Następnie wprowadza się do krtani pacjenta rurkę, za pomocą której naprowadza się promień lasera na chorobowo zmienione miejsca. Laser działa pulsacyjnie lub w sposób ciągły. Jest on sprężony z mikroskopem. Wiązką świtała kieruje lekarz za pomocą joysticka, a obraz ukazuje się na ekranie monitora. Jak działa laser? Otóż jego zadaniem jest usunięcie zmian chorobowych i zabezpieczenie obrzeży zdrowych tkanek. Dzięki tej innowacyjnej metodzie nie dochodzi do krwawienia, a rana goi się znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku zabiegu z użyciem skalpela.

Po zakończeniu zabiegu najczęściej pojawia się chrypka, która ustępuje po zagojeniu się rany powstałej w krtani. Czasami konieczne jest także podanie antybiotyku czy leków przeciwobrzękowych. Czas hospitalizacji wynosi od dwóch do pięciu dni. Rekonwalescencja trwa od dwóch tygodni do miesiąca.

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Rozrywka 24a
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje

Menu