Znowu ruszamy z zabiegami Laryngologicznymi. Stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, każdy Pacjent ma wykonywany test. Zarejestruj się na wizytę przedzabiegową.

W jaki sposób wzmocnić swoje serce?

W jaki sposób wzmocnić swoje serce?

Troska o serce i wzmacnianie serca to ważny aspekt codziennego życia. Przez wiele lat organ ten narażony jest na różne negatywne działania, w efekcie np. palenia papierosów i stosowania niezdrowej diety. Dlatego warto o niego zadbać, póki jest jeszcze na to czas.

Serce – ważny organ ciała

Przez całą dobę serce pompuje krew, która transportuje cenne składniki, takie jak: tlen, hormony i składniki odżywcze do każdej komórki ciała. Osłabione serce nie może pracować tak, jak powinno i dlatego pojawiają się problemy ze zdrowiem, a choroby krążenia wpływają na obniżenie jakości życia.

By zapewnić sobie dobre zdrowie i kondycję na wiele lat, warto, więc zadbać o stan serca. Na co dzień ważna jest aktywność fizyczna i zdrowa dieta, a, w sytuacjach, kiedy serce nie pracuje tak, jak powinno, wdrożenie leków.

Jak wzmocnić serce za pomocą leków?

Zdrowe serce charakteryzuje się dużym przekrojem tętnic, a ścianki są gładkie i elastyczne. Tak jest u dzieci i osób młodych. Jednak z wiekiem, w efekcie narażania serca, ścianki kurczą się i tracą elastyczność. Wówczas wewnątrz odkładają się cząsteczki tłuszczu, białka i soli wapiennych, co powoduje, że konieczne jest wspomaganie pracy serca. To dobry moment by sięgnąć po leki, pamiętać o zdrowej aktywności fizycznej i mądrej, zbilansowanej diecie.

Na osłabione serce zaleca się stosowanie leków ziołowych. Są to m.in. tabletki tonizujące, które zawierają w składzie takie produkty jak kwiatostan głogu, ziele serdecznika oraz nostrzyka. Oddziałują one bezpośrednio na przepływ krwi w obrębie naczyń krwionośnych, tym samym poprawiają pracę mięśnia sercowego.
Takich preparatów nie powinny, jednak stosować osoby, które przyjmują leki na obniżenie krzepliwości krwi, dzieci i osoby, które prowadzą pojazdy.
Wśród innych preparatów na poprawę pracy serca można znaleźć też leki syntetyczne, które zawierają m.in. wodoroasparginian magnezu oraz wodoroasparginian potasu. To dobre preparaty dla osób, które żyją w pośpiechu i stresie, co negatywnie odbija się na kondycji serca. Przeciwwskazaniami do ich stosowania jest niewydolność nerek oraz zakażenie dróg moczowych i miastenia.

Warto dbać o swoje serce każdego dnia i nie dopuścić do sytuacji, w której jego praca będzie zaburzona. Pociąga to, bowiem za sobą szereg negatywnych skutków, mających wpływ na pracę całego organizmu. Dlatego jakiekolwiek sygnały świadczące o spadku kondycji serca powinny motywować nas do wizyty u kardiologa i wdrożenia właściwych preparatów, które poprawią samopoczucie i dadzą możliwość zachowania dobrego zdrowia na długie lata.

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Rozrywka 24a
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje

Menu