Znowu ruszamy z zabiegami Laryngologicznymi. Stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, każdy Pacjent ma wykonywany test. Zarejestruj się na wizytę przedzabiegową.

Ortoplastyka – nie taka straszna jak się wydaje

Odstające uszy to prawdziwa zmora wielu dzieci dotkniętych tym problemem. Natura tego kłopotu jest bardzo złożona. Nie dotyczy ona jedynie sprawy atrakcyjnego wyglądu, ale bardzo często negatywnie oddziałuje także na psychikę osób dotkniętych tym schorzeniem.

Dzieci, które mają odstające uszy, zwykle są źle traktowane w środowisku rówieśniczym. Koledzy i koleżanki nie przepuszczą żadnej okazji, aby wytknąć im ich „defekt”.

Dziecko, które jest wyszydzane i wyśmiewane przez rówieśników staje się nieśmiałe, drażliwe, ma bardzo niską samoocenę. Niejednokrotnie problem ten może doprowadzić do wystąpienia fobii szkolnej i innych zaburzeń psychicznych.

Właśnie dlatego nie powinniśmy lekceważyć go, jeśli wystąpi on u naszej pociechy.

Wielu rodziców obawia się plastyki uszu u swoich dzieci. Tymczasem jest to zabieg bardzo mało inwazyjny, najczęściej przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Nie wymaga on nawet dłuższego pobytu w klinice, bądź szpitalu, gdyż praktycznie zaraz po jego przebyciu możemy wrócić do domu i tam poddawać się rekonwalescencji.

Jak przebiega operacja korekcji uszu?

W dzisiejszych plastyka uszu jest niezwykle prostym i mało inwazyjnym zabiegiem. Przeprowadza się ją w znieczuleniu ogólnym, a cała operacja trwa około 60 minut, czyli mniej więcej tyle co leczenie zęba u dentysty. W porównaniu z tym przeżyciem, jest o wiele mniej bolesna.

Operacja korekcyjna uszu rozpoczyna się od nacięcia skóry w miejscu tuż za małżowiną uszną. Następnie lekarz poprzez odpowiednie nacięcia, modeluje chrząstkę i utrwala efekt założeniem szwów wewnętrznych, które po kilku tygodniach ulegają wchłonięciu.

Praktycznie zaraz po wykonanym zabiegu można wrócić do domu.

Jak się zachowywać po operacji?

Po zabiegu korekcji uszu przez 10 dni nie powinniśmy myć głowy po to, oraz nosić specjalną opaskę uciskową, która pomoże w utrwaleniu efektów operacji.

Dane kontaktowe

Centrum Medyczne PROMED

ul. Rozrywka 24a
31-419 Kraków
czynne: pon.-pt. 8:00-20.00

Adres email:

rejestracja@cmpromed.pl

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Umów się na konsultacje

Menu